Meniu

Apie ISM

Kokybė ir tarptautiškumas

1999 m. veiklą pradėjęs ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas nuo pat pradžių turėjo vieną tikslą – pasiūlyti novatoriškas, kokybiškas vadybos ir ekonomikos studijas bei mokymus kūrybingiems, ambicingiems jauniems žmonėms ir jau patyrusiems verslo vadovams. Kokybė ir tarptautiškumas tapo svarbiausiais universiteto veiklos prioritetais. Šis  siekis buvo įvertintas Tarptautine kokybės akreditacija (IQA), kurią 2006 m. ISM suteikė  Vidurio ir Rytų Europos vadybos plėtros asociacija (CEEMAN), taip pažymėdama, kad ISM priklauso pažangiausias verslo studijas siūlantiems universitetams regione.


Žinios šiuolaikiniam verslui

ISM studijų programose sėkmingai derinamos teorinės ir praktinės žinios. Daugelis čia dirbančių mokslininkų yra pripažinti praktikai, todėl puikiai žino, su kokiomis problemomis susiduria šiuolaikinis verslas ir kokių žinių reikia norint jas įveikti. Universiteto  dėstytojai taip pat aktyviai vykdo akademinę veiklą, tirdami vadybos reiškinius Baltijos regiono valstybėse – ISM yra vienas žurnalo „Baltic Journal of Management“ iniciatorių. Universitetas aktyviai dalyvauja tarptautinių mokslo organizacijų veikloje, kur su partneriais iš viso pasaulio daljasi naujausiomis žiniomis ir patirtimi.

Tarptautinę verslo perspektyvą studentams užtikrina ir ISM steigėjų, BI Norvegijos verslo mokyklos, patirtis bei kviestiniai viso pasaulio lektoriai. 


Socialinė atsakomybė

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tapo viena iš 100 pirmųjų verslo mokyklų, prisijungusių prie Jungtinių Tautų atsakingo vadybos mokymo principų iniciatyvos (Principles for Responsible Management Education – PRME). Jos nariai pasižadėjo savo studentams diegti socialinės atsakomybės ir darnios plėtros idėjas ir taip skatinti atsakingos lyderystės ugdymą visuomenėje.

ISM taip pat vienas pirmųjų Lietuvos universitetų, tapęs Jungtinių Tautų inicijuoto Pasaulinio Susitarimo nariu ir taip prisijungęs prie Nacionalinio atsakingo verslo įmonių tinklo. Šis tinklas veikti kartu vienija verslo įmones bei organizacijas, Jungtinių Tautų organizaciją (JTO) ir pilietinę visuomenę, remdamasis dešimčia universalių principų žmogaus teisių, darbuotojų teisių, aplinkos apsaugos ir kovos su korupcija srityse.

Universitetas jau yra nemažai nuveikęs, skatindamas atsakingą ir etišką lyderystę. Verslo etikos kursai dėstomi visų pakopų studentams, šią temą savo baigiamiesiems darbams kasmet pasirenka keletas studentų ar doktorantų. Savo patirtimi ir žiniomis ISM daljasi ir su kitais. Universitetas bendradarbiauja su Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondu, o dėstytojai-ekspertai skaito paskaitas fondo inicijuotoje Lyderių mokykloje.


ISM pradžia

ISM pirmtakas – 1995 m. BI Norvegijos verslo mokyklos ir Kauno technologijos universiteto jėgomis įsteigtas Verslo mokymo centras, pasiūlęs kokybiškus verslo mokymus.

1999 m. įsteigiamas ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas – pirmasis Lietuvoje nevalstybinis universitetas. ISM steigėjai – BI Norvegijos verslo mokykla, pripažįstams didžiausia verslo mokykla Europoje, ir „Innovation Norway“. Tai svarbiausia Norvegijos vyriausybės finansinė institucija, skatinanti verslo inovacijas ir padedanti įgyvendinti pažangias verslo idėjas.


ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas šiandien

 

  • Visų pakopų akredituotos studijos: bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros;
  • Vadovų magistrantūros studijų programos ir mokymai;
  • Mokslo ir verslo tyrimai;
  • Daugiau nei 100 universitetų-mainų partnerių visame pasaulyje;
  • Mainų ir dvigubo diplomo programos daugiau nei 40 skirtingų šalių visuose pasaulio žemynuose;
  • Moderni biblioteka, turinti didžiausią naujausių verslo knygų fondą ir prieigą prie svarbiausių duomenų bazių;
  • Puikios mokymosi sąlygos – naujai rekonstruoti pastatai, erdvios, moderniai įrengtos auditorijos, kompiuterių klasės;
  • Darbo rinkoje pripažįstamas ir vertinamas ISM diplomas;
  • Bendrų novatoriškumo, atvirumo, kokybės, profesionalumo ir nuolatinio mokymosi vertybių vienijama ISM bendruomenė, kurios lygiateisiai nariai yra kiekvienas čia besimokantis ir dirbantis.

 

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto strategija