Meniu

Sėkmės istorija

Mindaugas
Sinkevičius

Studijų lygis

Doktorantūra

Baigta studijų programa

Vadybos mokslo kypties doktorantūra

Baigimo metai

2015

Pareigos

Jonavos meras

Programos pakopa

Doktorantūros studijos
Jonavos meras
Vadybos mokslo krypties daktaras, 2015 metais apgynė disertaciją tema: Alkoholio vartojimas pireštaringų visuomeninių ir asmeninių veiksnių kontekste.  
Tarptautinės magistrantūros absolventas 2007–2009
Mindaugas Sinkevičius, 32-jų metų Jonavos meras, yra gyvas įrodymas to, kad amžius net ir politikoje – ne rodiklis. Tapęs jauniausiu metu Lietuvos istorijoje, jis nepuola didžiuotis ir žmonių atmintyje tikisi išlikti ne kaip jauniausias, o kaip veikliausias meras. Kaip klostėsi būsimo mero karjera ir kokį vaidmenį šiame kelyje užėmė asmeninės savybės ir išsilavinimas?
  
Pokyčius kuriu pats
Gimiau ir augau Jonavoje. Baigęs mokslus pradėjau studijas Vilniuje. Esu net trijų skirtingų universitetų (Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto) absolventas. Gyvenime buvo laikas, kai sesijos metu teko laikyti po 10–12 egzaminų (dviejuose universitetuose mokiausi paraleliai). Savo likusį laisvą laiką skyriau veiklai nevyriausybinėse organizacijose. Sėkminga veikla ir iniciatyvumas lėmė, kad 2008 metais tapau Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Viceprezidentu.
 
2007 metais buvau išrinktas į Jonavos rajono savivaldybės tarybą, o 2011 metais buvau perrinktas antrą kartą. Galiu didžiuotis, jog surinkau daugiausiai pirmumo (reitingo) balsų iš visų Jonavos rajono politikų. Po rinkimų, būdamas 26 metų, tapau Jonavos rajono meru, bene jauniausiu meru Lietuvos istorijoje. Nors daugumą stebina mano amžius ir esami politiniai pasiekimai, aš tuo nesididžiuoju. Noriu žmonių atmintyje išlikti ne kaip jauniausias, o kaip veikliausias ar daugiausiai miesto veidą pakeitęs meras.
 
Niekada nesigailėjau pasirinkęs ISM
Rinkdamasis magistrantūros studijas turėjau galimybę rinktis nemokamas verslo studijas Vilniaus universitete arba mokamas studijas ISM. Niekada nesigailėjau pasirinkęs ISM. Manau, galiu drąsiai teigti, kad ISM yra novatoriškas universitetas, reaguojantis į rinkos poreikius ir siūlantis juos atitinkančias studijų programas. Labai svarbu, kad čia nėra bandoma įteigti, kad jau egzistuoja visi atsakymai į moksle ar versle iškylančias problemas. ISM verčia analizuoti ir mąstyti, o ne ieškoti atsakymų praeityje. Gaila, kad dėl darbo mero pavaduotoju nesugebėjau pasinaudoti galimybę ir išvykti į Norvegiją įgyti antro diplomo. Tokia ISM siūloma galimybė yra unikali ir išskirianti šią aukštąją mokyklą iš būrio kitų.
 
Su dalimi kursiokų bendrauju ir šiandien. Visi turime skirtingus tikslus ir dirbame skirtingose srityje. Didžioji dalis mano grupiokų yra verslo įmonių darbuotojai, vadovai. Man, kaip merui, malonu ir naudinga turėti reikiamų kontaktų įvairiose srityse.
 
Orientacija ne į nuolatinį procesą, bet į rezultatus
Mero darbas yra labai įdomus ir dinamiškmas. Niekada negali žinoti, kokius džiaugsmus ar rūpesčius atneš nauja diena. Merui tenka spręsti įvairiausius klausimus: nuo vaikų žaidimo aikštelių įrengimo iki keliasdešimties milijonų vertės projektų vykdymo. Kadangi valdančiąją daugumą sudaro 5 skirtingos partijos, reikia nemažai diplomatijos gebėjimų siekiant rasti visų nuomonę tenkinančius sprendimus. Tai nėra lengva, tačiau labai įdomu. Tiesa, atlyginimas tikrai nemotyvuojantis, o ir karjeros galimybių nėra. Įstatymu nustatyta mero alga yra nekintanti, tad jeigu dirbsi netinkamai – rizikuosi netekti darbo, o jei dirbsi labai gerai – skatinamas nebūsi.
Nepaisant kylančių sunkumų, projektų plėtros vadovo darbas mane domina dėl galimybės dirbti apčiuopiamą darbą, kuris veda į matomus rezultatus. Tai yra, pačiam imtis konkretaus projekto, jį valdyti ir būti už jį atsakingam. Esu žmogus orientuotas ne į nuolatinį procesą, bet į rezultatus.  
 
Kol kas didelių planų ir pokyčių nepuoselėju.  Esu įsipareigojęs savo miestui, o visus įsipareigojimus vertinu labai rimtai.
 
 
 

 

Visos sėkmės istorijos