Meniu

Sėkmės istorija

Vita
Galdikė

Studijų lygis

Magistras

Baigta studijų programa

Strateginio marketingo doktorantūra at BI Norwegian business school, Tarptautinės magistrantūros ir dvigubo diplomo BI Norwegian Business School

Baigimo metai

2010

Darbovietė

Norvegijos konsultacinė įmonė „CPM Scandinavia AS"

Pareigos

Analitikė-konsultantė

Programos pakopa

Doktorantūros studijos
Norvegijos konsultacinės įmonės „CPM Scandinavia AS“, analitikė-konsultantė, strateginio marketingo doktorantė at BI Norwegian business school, ISM Tarptautinės magistrantūros ir dvigubo diplomo BI Norwegian Business School absolventė 2010
 
Svajonės – svarbiausias ingredientas sėkmės formulėje
Vita Galdikė – jauna savo srities profesionalė, jau pradėjusi sėkmingą tarptautinę karjerą. ISM tarptautinėje magistrantūroje studijavusios Vitos prašėme papasakoti apie savo praeitį, dabartį bei ateities planus. Jos atskleistas „sėkmės receptas“ – paprastas ir efektyvus. Gebėjimas svajoti ir drąsa siekti išsipildymo įkvepia ir atveria duris į sėkmę.
 
Kur šiuo metu dirbate ir kokias pareigas užimate? Kas jums įdomiausia ir priimtiniausia dabartinėje veikloje?
Šiuo metu dirbu „CPM Scandinavia AS“. Tai Norvegijos konsultacinė įmonė, dirbanti Norvegijos ir Švedijos rinkose. „CPM Scandinavia“ specializacija – klientų konsultavimas strategijos srityje. Aš dirbu analitike-konsultante. Man labai patinka dirbti nedidelėje, nišinėje konsultacinėje įmonėje su nestandartiniais, įdomiais projektais.
 
Savo veikloje mes kasdien ieškome inovatyvių, pragmatiškų sprendimo būdų, taikome skirtingas metodikas, glaudžiai bendradarbiaujame su įmonių vadovais, dalyvaujame konsultaciniame procese nuo problemos identifikavimo iki projekto įgyvendinimo rezultatų įvertinimo.
 
Mano darbų spektras labai platus: nuo susitikimų su potencialiais klientais, prezentavimo, ataskaitų rašymo iki duomenų analizės, klientų segmentavimo, automatizuotos 1:1 komunikacijos modelių programavimo, taip pat klientų pelningumo, lojalumo faktorių analizės ir panašiai.
 
Kaip manote, kas Jums labiausiai padėjo ir padeda kelyje sėkmės link?
Žvelgdama atgal suprantu, kad priimti esminius sprendimus man padeda drąsa svajoti. Ne tik svajoti, bet ir eiti ten, kur veda svajonės bei intuicija. „Jei gali svajoti, vadinasi, gali ir įgyvendinti,“ – yra pasakęs Voltas Disnėjus. Tikiu, kad gebėjimą svajoti galima ugdyti atsiveriant skirtingoms patirtims bei žinioms. Dėl to nuolatinės studijos mano gyvenime yra tokios pat svarbios kaip ir praktinė patirtis.
Tai padeda augti pasirinktame profesiniame kelyje, atrasti naujų perspektyvų situacijų vertinimui, išplėsti galimų naudoti sprendimo metodų krepšelį. Esu tikra, kad svarbiausias ingredientas sėkmės formulėje yra svajonės, palaikomos optimizmo ir entuziazmo.
 
Kuo siekiant karjeros ir dirbant jums buvo naudingos magistrantūros studijos ISM?
Niekada negailiu gerų žodžių ISM universitetui. Intensyvų studijų grafiką derinau su tuometiniu darbu. Stebino ir džiugino tai, kad žinias iš paskaitų galėjau iš karto pritaikyti darbo aplinkoje. Atitinkamai didėjo motyvacija bei gerėjo mokslo rezultatai. ISM mane stebino dviem aspektais – išskirtinai profesionalia universiteto administracija bei aukšto lygio dėstytojais.
 
Vienas iš kviestinių profesorių, David Wheat, dėstydamas mikroekonomiką pristatė sistemų dinaminį modeliavimą (ang. System Dynamics modeling). Sistemų dinamika yra metodas, leidžiantis suprasti sudėtingų sistemų pokyčius laike, atrasti pokyčių priežastis struktūroje bei koreguoti sistemos įtakojamą vyksmą norima linkme. Pasitelkus šį metodą galima suprasti pokyčius organizacijose, rinkose, reiškinius visuomenėje, versle, ekonomikoje, o vykdant simuliaciją galima stebėti, kaip skirtingų sistemos elementų sąveika veikia stebimus parametrus skirtingais laikotarpiais.
 
Kalbant trumpai – ISM įgytas išsilavinimas suteikė ne teorijų sienas, atitveriančias nuo „neteisingų“ ar dar neišbandytų kelių, o atvėrė vartus į naujus suvokimo būdus, lankstų teorinių modelių taikymą profesinėje praktikoje ir pakylėjo analitinius sugebėjimus į aukštesnį lygį.
 
Džiaugiuosi, kad galėjau pasinaudoti ISM teikiamomis galimybėmis semtis žinių iš skirtingų šalių ekspertų bei antrus studijų metus studijuoti „BI Norwegian Business School“ pagal dvigubo magistro programą.
 
Šiuo metu turite ISM ir BI magistro diplomą. Ar ketinate tęsti savo studijas?
2011 metų rudenį pradėjau rinkodaros srities doktorantūros studijas BI. Mano darbo tikslas – suprasti, kaip skirtingos įmonių strategijos atsispindi resursų paskirstyme ir kaip jos veikia skirtingus segmentus klientų krepšelyje bėgant laikui. Kitaip tariant, ieškau, kaip reikėtų paskirstyti išteklius, norint suformuoti norimą klientų bazę ilguoju ar trumpuoju laikotarpiu. Nuo klientų krepšelio sudėties priklauso įmonės pajamos, jų dydis, reguliarumas bei pastovumas susidūrus su teigiamais ar neigiamais pokyčiais rinkoje.
 
Įmonių vadovai dažnai susiduria su mano tiriama problema, kai priima sprendimus dėl resursų paskirstymo: ar investuoti į aktyvių pardavėjų apmokymą, ar į lojalumo programą, ar į reklamą, o gal taikyti didesnes nuolaidas ir panašiai. Iki šiol nėra tyrimais pagrįstų žinių, kuriomis būtų galima vadovautis numatant, kaip priimti sprendimai paveiks skirtingus klientų segmentus ilguoju ir trumpuoju laikotarpiais. Taigi, ir šį kartą mėginsiu siekti savo svajonės bei kurti kažką praktiškai naudingo visuomenei.
 
2011, Gruodis

Visos sėkmės istorijos