Meniu

Sėkmės istorija

Greta
Tarasonytė

Studijų lygis

Magistrantūra

Baigta studijų programa

Tarptautinės vadybos magistrantūra

Baigimo metai

2006

Darbovietė

Barclays

Pareigos

Head of Change at Barclaycard

Programos pakopa

Magistrantūros studijos
Greta Tarasonytė,
Head of Change at Barclaycard
Barclays
Tarptautinės vadybos magistrantūros absolventė 2006
 
Drąsi ir lanksti asmenybė gali dirbti bet kuriame pasaulio kampelyje
Kaip susikurti sėkmingą CV, kuriame dominuotų tarptautinė patirtis ir veikla tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje? ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistrei Gretai Tarasonytei ne tik pavyko tai įgyvendinti – ji ir toliau sieja savo ateitį su globaliais projektais ir darbu tarptautinėje arenoje. Šiuo metu dirbanti trečios pagal dydį pasaulyje IT paslaugų kompanijos „Fujitsu Services“ Europos centrinėje būstinėje Anglijoje, Greta siekia įsivirtinti šioje kompanijoje ir toliau semtis patirties dabartinėje veikloje. Pasak jos, užkopti ant šio karjeros laiptelio padėjo drąsa ir lankstumas bei studijų ir darbo patirtis skirtingose šalyse.
 
Studijos padėjo „nuspalvinti“ CV
Gretos kelias iki dabartinių pareigų buvo pilnas iššūkių. Mergina bakalauro studijoms buvo pasirinkusi viešojo sektoriaus administravimo sritį, tačiau po jų siekė praplėsti savo žinias ir kiek pakeisti specializaciją. Todėl tuo metu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto naujai pristatyta Tarptautinės vadybos magistrantūros programa puikiai atitiko Gretos lūkesčius bei reikalavimus.
 
„Šiame universitete labiausiai likau patenkinta studijų kokybe. Studijavau ir užsienyje, tad galiu ISM lyginti su Vakarų universitetais. ISM dėstytojai yra pripažinti savo srities specialistai, studijų pobūdis pasižymi diskusijų bei paskaitų derinimu, pažangiu mąstymu bei dinamiška akademine aplinka, todėl Lietuvoje ISM neabejotinai yra artimiausias Vakarų universitetų standartams,“ – sako Greta. Pasak absolventės, magistro studijos jai suteikė solidų ir gilų akademinį pagrindą, taip pat „gaivesnį“, šiuolaikišką požiūrį į studijuojamą dalyką. „Manau, studijos buvo vienas svarbiausių faktorių, kurie leido pasiekti tai, ką turiu šiandien“, – sako mergina.
 
Greta buvo viena tų, kurie pasinaudojo galimybę išvykti vienerius metus studijuoti ISM steigėjų Norvegijos vadybos institute BI Osle. Baigusi studijas ji gavo dvigubą ISM ir BI diplomą. Jauna specialistė teigia, kad laikas, praleistas užsienyje, ne tik sutvirtino jos pozicijas darbo rinkoje, bet ir suteikė jos CV ypatingą atspalvį, kuris „išskiria juodai baltą popieriaus lapą iš kitų“. Nemažai tam pasitarnavo ir įvairios kelionės studijų metu – Greta dalyvavo 2 savaičių seminare Šanchajuje, Kinijoje, kur įtvirtino savo žinias ne tik teoriniu, bet ir praktiniu lygmeniu. Be to, daug patirties davė akademinių žinių ir realaus verslo praktikos integravimas studijų programose – praktikoje pritaikomą teoriją jai dėstė įvairių kompanijų, verslo industrijų atstovai.
 
Įvairovė atveria galimybes
Po studijų ISM ir BI Osle Greta ieškojo darbo tarptautinėje arenoje, kuris būtų įvairus ir skatinantis nuolatos tobulėti, peržengti savo galimybių ribas. „Fujitsu Services“ pasiūlymas atitiko jos asmenines veiklos vizijas, tačiau patekti į kompaniją nebuvo lengva – iki įsidarbinimo čia Gretai teko pereiti penkis atrankos turus. Nors tuo metu mergina jau turėjo darbo patirties – stažavosi Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijoje, dirbo „Marriott“ viešbučių tinkle JAV, įgūdžius gilino vidinio audito srityje Malaizijoje.
 
Šiuo metu ISM absolventė „Fujitsu Services“ dirba projektų valdymo srityje. „Neplanavau atsidurti IT sektoriuje, tačiau matau, kad tai labai įdomus ir dinamiškas verslas, nes IT pritaikymo galimybės nuolat plečiasi ir kinta,“ – sako Greta. Jos užduotis kompanijoje yra ieškoti naujų būdų, kaip produktyviai keisti organizacijų technologijų panaudojimo galimybes, diegiant inovatyvius sprendimus klientų aptarnavimo ir verslo plėtros sferose.
 
Mergina mano, kad profesinėje veikloje svarbu save išbandyti kuo įvairesnėse srityse. „Nebūtina skubėti siekiant karjeros – sukaupta kuo įvairesnė ir gilesnė patirtis praturtina ir atveria naujas galimybes“, – teigia ISM magistrė. Be to, pasak jos, tai padeda neįstrigti vienoje sferoje, žinių lygmenyje.
 
Ribas nusibrėžiame patys
Pati Greta save apibūdina kaip nepriklausomą, atvirą ir ambicingą. „Tik mes patys nustatome ribas savo tikslams. Kartais mūsų vizijos ar norai gali atrodyti beveik neįgyvendinami, tačiau sėkmės pagrindas ir yra neišsigąsti to pirmojo įspūdžio ir nuosekliai įgyvendinti tai, ką užsibrėžei,“ – teigia ji.
 
Be abejo, dirbdama ir kurdama ambicingus planus Greta nepamiršta ir laisvalaikio, kurį labiausiai mėgsta leisti pažindama kitas kultūras. Jos ypatinga aistra yra kelionės. Gyvendama Azijoje, Greta turėjo galimybę keliauti po regiono salas. Būtent čia ji patyrė vieną įsimintiniausių nuotykių – Malaizijos Borneo saloje mergina pirmą kartą matė gyvus orangutangus.
 
Šiuo metu Greta yra sutelkusi dėmesį į dabartinę savo veiklą. „Noriu įgyti kuo daugiau patirties, dirbdama su IT infrastruktūra, juo labiau, kai turiu galimybę dirbti su pasaulinės rinkos lyderiais“, – teigia mergina. Pasak Gretos, ateityje ji norėtų dar grįžti prie akademinės veiklos ir bent dalį savo laiko praleisti Lietuvoje. „Ateityje planuoju studijuoti vadovams skirtoje MBA programoje, vėliau norėčiau bendradarbiauti su ISM, pasidalinti savo praktine patirtimi su studentais. Tikiuosi, ji padės jiems pažvelgti plačiau ir siekti didesnių tikslų“, – sako Greta. 
 
2007 m. Liepos mėn.

 

Visos sėkmės istorijos