Meniu

Sėkmės istorija

Rita
Bražiūnaitė-Robin

Studijų lygis

Magistrantūra

Baigta studijų programa

ISM Tarptautinės vadybos magistrantūra, BI Strateginės rinkodaros magistrantūra

Baigimo metai

2009

Darbovietė

Statoil, Norvegija

Pareigos

Talentų valdymo vyr. konsultantė

Programos pakopa

Magistrantūros studijos
Rita Bražiūnaitė-Robin,
Statoil, Norvegija
Talentų valdymo vyr. konsultantė
1 modulis: Norvegijos Statistikos departamentas (2009 rugsėjis – 2010 gegužė)
2 modulis: Rescon Mapei (2010 gegužė – 2011 sausis)
ISM Tarptautinės vadybos magistrantūros absolventė 2006
BI Strateginės rinkodaros magistrantūros absolventė 2009
„Sėkmė – tai pasirengimo susitikimas su palankia galimybe,“ – beveik prieš du tūkstančius metų rašė Seneka.
Juk netikėtai atklydusi atsitiktinė sėkmė gali taip pat staiga nusisukti, kas tuomet? Rita Bražiūnaitė – įkvepiantis pavyzdys, kaip akademinių žinių siekis ir pasiekimai užtikrintai kuria kelią tarptautinės karjeros link.
 „Visuomet siekiau išbandymų, naujovių, skirtingos patirties. Atsiradus galimybei pasimokyti užsienyje, priėmiau tai kaip dar vieną savęs išbandymą, o tolimesni keliai tiesiog susiklostė savaime,“ – žymiojo Romos filosofo mintį nejučia patvirtina Rita. 
 
Planuoti veiklą taip, kad plano B neprireiktų
Tarptautines ISM magistrantūros studijas Rita pasirinko, nes norėjo gauti daugiau žinių, susijusių su tarptautiniu verslu. Studijų metu mainų programos dėka Rita vienam semestrui išvyko studijuoti į BI universitetą. Baigusi studijas ISM, išvyko į Norvegiją ir įstojo į BI gilinti strateginės rinkodaros valdymo žinių. Su pagyrimu baigusi magistrantūros studijas BI, šiuo metu Rita dirba Norvegijoje. Kalbėdama apie savo pasiekimus Rita džiaugiasi, kad viskas einasi pagal planą. O planas B? „Planą B turiu, bet retai tenka griebtis atsarginio varianto. Man patinka susidėlioti viską taip, kad plano B neprireiktų,“ – sako Rita.
 
Svarbu atrasti save ir savo gyvenimo kryptį
Vienas aukštosios mokyklos tikslų – padėti žmogui išanalizuoti jo poreikius, apsispręsti, kuria kryptimi eiti ir kuria sritimi domėtis. Aukštoji mokykla nenuspręs už žmogų jo gyvenimo kelio, bet galbūt padės jo siekti. Rita džiaugiasi, kad jos pasirinktos ISM studijos supažindino su kiek kitokia mokymo struktūra, skatino diskusijoms, grupinėms užduotims. Rita pripažįsta: „ISM paskaitos – tai kombinacija teorijos ir jos pritaikymo praktikoje. Tai buvo tvirtas pagrindas po kojom siekiant naujų mokslų ir tolimesnės karjeros. Dauguma ISM magistrantūros studentų jau turėjo darbinės praktikos, todėl grupiniuose darbuose galėjome dalintis skirtinga patirtimi, papildyti vienas kitą.“
 
Gailiuosi ne to, ką padariau, bet to, ko nepadariau
Prisimindama studijas ISM Rita nemano, kad studijuodama čia ji radikaliai pasikeitė. Bet suteiktos galimybės sutikti daug naujų žmonių, pakeliauti ir pasimokyti svetur, neišvengiamai turėjo reikšmingą įtaką pasaulėžiūrai. Šiandien, gyvendama ir dirbdama Norvegijoje, Rita džiaugiasi kiekviena diena. „Nesiliauju kartojusi, kad gyvenimas yra gražus. Jei diena užimta – džiaugiuosi intensyvumu, poreikiu planuoti. Jei laisvesnė – vis viena susigalvoju įvairių veiklų,“ – kasdienybe dalinasi Rita. Atsiradus galimybei ji svajoja lankyti vasaros mokyklas, mokytis kalbų, pažinti daugiau skirtingų kultūrų ir domėtis tuo, kas nebūtinai susiję su karjera, bet tiesiog miela jos širdžiai. „Dažniausiai gailiuosi ne to, ką padariau, bet to, ko nepadariau. Nes kas padaryta – nebepakeisi, o kas nepadaryta – galbūt dar galima įgyvendinti artimoje ateityje,“ – sako planu A tikinti Rita. Jos optimistišką mąstymą patvirtina besiskleidžiančios karjeros galimybės ir perspektyvos.   
 
2010 m. Gegužės mėn.

 

Visos sėkmės istorijos