Meniu

Naujiena

ISM universitetas pradeda išankstinį priėmimą į bakalauro studijas

Vasario 1 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pradeda išankstinį abiturientų priėmimą į bakalauro studijas. Stojantieji bus priimami atsižvelgiant į moksleivio motyvaciją, turimus papildomus pažymėjimus ir diplomus, liudijančius apie stojančiojo aktyvią visuomeninę veiklą bei 10–12 klasės metinius pažymius.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas yra vienas pirmųjų universitetų Lietuvoje pradėjęs vykdyti išankstinį priėmimą. Jaunuoliai kviečiami į motyvacinius pokalbius, kurių metu yra vertinami ne tik pagal mokyklos baigimo pažymius, bet ir visuomeninę veiklą, motyvaciją, asmeninius pasiekimus.

ISM universiteto studijų prorektorės Viltės Auruškevičienės teigimu, šiandien stojimas į universitetus yra nuasmenintas, grįstas jauno žmogaus valstybinių mokyklos baigimo egzaminų įvertinimu. Neatsižvelgiama nei į jo motyvaciją, asmenines savybes, nei į bendrą erudiciją.

„ISM universitete išankstinis priėmimas organizuojamas jau penkerius metus. Jo metu sutinkame labai daug motyvuotų jaunuolių, kurie dar besimokydami mokyklose yra atlikę savanorišką tarnybą, stažavęsi tarptautinėse kompanijose, studijavę kalbas užsienyje ar net įkūrę savo nedidelius verslus. To nepamatysi atsižvelgdamas vien tik į brandos egzaminų rezultatus“, – įsitikinusi prorektorė.

V.Auruškevičienės teigimu, atsižvelgimas į jaunuolio motyvaciją yra labai vakarietiška, plačiai taikoma praktika tokiuose garsiausiuose užsienio universitetuose, kaip  Norvegijos verslo aukštoji mokykla (BI Norwegian Business School), Londono verslo aukštoji mokykla (London Business School), Stanfordo universitetas.

„ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bendruomenė bei didžiųjų Lietuvos įmonių atstovai gyvai susitinka su potencialiais studentais, skaito jų rekomendacinius, motyvacinius laiškus, įvertina visą to žmogaus portfelį“, – sako V. Auruškevičienė.

Išankstinio priėmimo metu į ISM universitetą kasmet įstoja apie 70 proc. bakalauro studijų programų studentų. Atrinkti kandidatai kvietimo studijuoti sulaukia gegužės mėnesį – dar prieš valstybinių egzaminų sesiją.

2016 m. ISM universitetas net 33 moksleiviams suteikė galimybę studijuoti visiškai nemokamai, o 109 moksleiviai  studijuoja dalinai finansuojamose studijų vietose.

 

ISM universiteto išankstinio priėmimo atmintinė:

  • Išankstinis priėmimas vykdomas į visas ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studijų programas.
  • Stojantieji bus priimami atsižvelgiant į motyvaciją, turimus papildomus pažymėjimus ir diplomus, liudijančius apie stojančiojo aktyvią visuomeninę veiklą bei  10–12 klasės metinius pažymius.
  • Prašymai dalyvauti konkurse priimami ir dokumentai pateikiami nuo 2017 m. vasario 1 d. iki balandžio 30 d.

Daugiau apie ISM universiteto vykdomą išankstinį priėmimą rasite čia.