Meniu

Naujiena

Prasidėjo „Business Futurology" renginių ciklas

ISM Inovacijų bazėje džiaugiamės vieno iš projektų gimtadieniu – suplanuota, suprojektuota ir atidaryta renginių serija sprendimų priėmėjams, vadovams, verslininkams, inovatoriams ir kūrybingiems žmonėms – „BUSINESS FUTUROLOGY“. 
 
Šia renginių serija sukūrėme erdvę pokalbiams apie verslo ir socialinės aplinkos tendencijas, įžvalgoms apie iššūkius organizacijoms, idėjoms apie naujas galimybes bei jų realizavimo būdus. Tikimės, kad ši renginių serija taps savotišku klubu, kur bendruomenė drąsiai neria į nežinomą bet savo paslaptimis žavinčią, kompleksišką ir smalsius protus įtraukiančią ateitį. 
 
„Business futurology“ seriją pradėjo svečias Avi Itskovitch (Tel Aviv, Izraelis) pranešimu „Nematoma sąsaja: beekranis patyrimas“. Pranešėjo patirtis vartotojų patyrimo projektavimo srityje sužavėjo dalyvius ir nukėlė į tikriausiai labai netolimą, tačiau vis dar sunkiai prisijaukinamą, nematomų technologijų erą nuo savarankiškai apsimokinančių namų valdymo sistemų iki implantuotų identifikavimo priemonių. 
 
Šiuo metu didžioji dalis technologijų mūsų aplinkoje remiasi interakcija (bendravimu) per ekranus – įvairios programėlės, informacijos surinkimas ar pateikimas, reguliavimas mūsų visų mobiliais įrenginiais. Avi Itzkovitch, kalbėdamas apie daiktų interneto erą, analizavo kaip sąveika su technologijomis gali būti įmanoma be ekranų, kaip pats žmogaus elgesys tampa sąsaja, kaip kuriama sąveika su beekraniais įrenginiais, kaip informacija gali būti pateikiama aplinkoje ir, svarbiausia, kaip kurti prasmingą sąveiką vis labiau susijusiame pasaulyje. Pranešėjas „Business futurology“ dalyvius nuvedė dar toliau – į intuityvių, nematomų, besimokančių ir adaptyvių technologijų pavyzdžius. 
 
Dalyvių atsiliepimai po pirmojo „Business futurology“ renginio:
-        Ateities technologijos privalo būti nematomos ir tarnauti žmogui;
-        Technologijos didina natūralaus bendravimo distanciją, tačiau tuo pat metu išlaisvina daugiau laisvo laiko bendravimui;
-        Technologijų „įdarbinimas“ ateityje bus gerokai paprastesnis, tačiau lieka svarbūs etikos ir privatumo klausimai. 
 
Na ir apibendrinanti dalyvių įžvalga – technologinis progresas truputį gąsdina, bet viskas bus gerai.
 
 
Antrasis „Business futurology“ renginys jau balandžio 11 diena  – „TINKLAI: VERSLUI DAR NEMATOMI"
 
 
Kontaktinis asmuo:
Projektų vadovė Renata Štombergaitė
El.paštas: rensto@ism.lt
Tel. +370 671 44122