Meniu

Naujiena

Gabiausius ISM studentus „100 talentų“ stipendija motyvuoja likti Lietuvoje

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas jau šešerius metus puoselėja unikalią filantropijos tradiciją. Nuo ISM Fondo įkurtos „100 talentų“ stipendijų programos pradžios daugiau nei 260 studentų turėjo galimybę ISM studijuoti nemokamai.

Gegužės 18 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vyko Padėkos vakaras (angl. Scholarship Reception), kurio metu verslo atstovai, studentai, akademikai dalijosi mintimis apie mecenavimo svarbą švietimo srityje bei drauge džiaugėsi, kad vis daugiau gabiausių šalies jaunuolių, nepriklausomai nuo jų finansinių aplinkybių, turi galimybę tapti ISM bendruomenės dalimi ir kurti geresnę šalies ateitį.

ISM Fondas vykdo „100 talentų“ stipendijų programą, kuria siekiama skatinti verslo ir akademinio pasaulio integraciją bei sudaryti sąlygas didesniam skaičiui aukščiausiais balais mokyklas baigusių jaunuolių studijuoti Lietuvoje nemokamai.

Investuoja į gabiausiuosius

ISM Fondo direktorė Jurgita Gaukštienė teigė, dauguma „100 talentų“ stipendijų laimėtojų pradėdami studijas rinkosi iš dviejų alternatyvų – studijuoti ISM universitete arba išvykti į kitą šalį.

 „Per paskutinius šešerius metus, 262 geriausiems Lietuvos abiturientams buvo suteikta „100 talentų“ stipendijų, pusė iš jų jau sėkmingai pabaigė ISM universitetą. Dėl šios stipendijos didžioji šių studentų dalis liko Lietuvoje ir čia pabaigė studijas. Taip pat turime daugybę įkvepiančių istorijų, kaip ši stipendija pakeitė jaunų žmonių gyvenimus“, –  Padėkos vakaro sveikinimo kalboje sakė ISM Fondo vadovė.

Nuo 2011–ųjų metų „Nestle Baltics“ įmonė yra įsteigusi daugiausiai „100 talentų“ stipendijų ir parėmė ypač daug gabių jaunuolių.  „Nestle Baltics“ generalinio direktoriaus Daniel Meile teigimu, niekada nekilo klausimų, kodėl būtina remti talentingą jaunimą.

„Akivaizdu, kad mūsų bendras darbas gali sukurti jauniems ir gabiems žmonėms tarptautinių studijų perspektyvų. Dėl to negali kilti jokių klausimų  – jaunimas yra mūsų ateitis ir ką darysime, jei  neišauginsime žmonių, kurie anksčiau ar vėliau viską iš mūsų perims? Tai mūsų augimo ir tobulėjimo klausimas. „100 talentų“ stipendijų programa puikiai dera su mūsų korporacijos vertybėmis – suteikti jaunimui paramą ir galimybę tobulėti. Ši stipendijų programa yra vienas iš būdų paskatinti gabiausius jaunuolius likti Lietuvoje“, – įsitikinęs D.Meile.

Lieka studijuoti Lietuvoje

Vilniaus Licėjų baigęs Rytis Urbanavičius sako, kad nors šeima ypač gabiam jaunuoliui patarė  sekti sesers pėdomis ir vykti patirties bei žinių semtis į užsienį, jis baigęs mokyklą ilgai nedvejojo ir iš karto apsisprendė studijuoti ISM universitete.

„Kalbant apie finansų ir ekonomikos sritį – ISM universitetas man buvo pats patraukliausias pasirinkimas. Lyginau ISM su užsienio universitetais ir pagalvojau, kad tai puiki alternatyva neišvykti iš Lietuvos. Žinoma, stipendija buvo veiksnys, padėjęs galutinai apsispręsti likti Lietuvoje“, – sako šiuo metu ISM universitete Finansų programą studijuojantis trečiojo kurso studentas R.Urbanavičius.

Studentas taip pat tikino, kad gaunama stipendija ne tik leidžia savimi dar labiau pasitikėti, nes parodo, kad stengeisi mokytis, esi atsakingas ir gabus. Ji tampa ir puikiu argumentu vykstant į mainų programą, ieškantis darbo ar praktikos vietos.

„100 talentų“ programos stipendija buvo pirmas reikšmingas ir man labai svarbus asmeninis pasiekimas, įvertinimas. Visada siekiau būti finansiškai nepriklausoma nuo tėvų ir labai norėjau neapkrauti jų mokesčiais už studijas. Todėl labai sistemingai to siekiau ir stengiausi puikiai mokytis, tad stipendija buvo ypač prasmingas visų mano pastangų įvertinimas, stipriai motyvuojantis judėti pirmyn“, – antrino Tarptautinio verslo ir komunikacijos trečiakursė Gabija Bogdzevičiūtė.

Iki šių mokslo metų „100 talentų“ stipendijas ISM universitete teikdavo ir finansuodavo kompanijos, tačiau šiais metais vieną pilną „100 talentų“ stipendiją pirmą kartą finansavo ir individualūs mecenatai.

„Esame nepaprastai dėkingi ir ISM bendruomenės nariams už indėlį prisidedant prie gabiausių šalies jaunuolių ugdymo, suteikiant jiems galimybę studijuoti nemokamai. Taip pat džiugu, kad apie 1000 ISM alumnų jau paaukojo lėšų nepasiturinčių šeimų studentams. Toks bendruomeniškumas ir susitelkimas mus išskiria iš kitų Šiaurės Europos universitetų, kur šios tradicijos tik pradedamos puoselėti“, – teigė J. Gaukštienė. 

2016/2017 akademiniais metais „100 talentų“ stipendijas yra įsteigę „Nestle Baltics“, „Lindorff Business Services“, „Linas Agro“, „Amilina“, „Adform“, „Transcom“,  „YIT Kausta“, „Hanner“, „Mobili Baltija“, „CV Online“,  paramą kalbų programoms skiria „LIDL Lietuva“ bei „Cognizant“, teisinėmis paslaugomis remia „Valiunas Ellex“.