Meniu

Naujiena

ISM universitete apdovanoti jaunieji ekonomikos žinovai

Jau 4–ąjį kartą gabūs šalies moksleiviai varžėsi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bei Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) organizuotoje Ekonomikos olimpiadoje. Į olimpiadą moksleiviai susirinko iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Jonavos, Druskininkų, Šakių, Tauragės, Gargždų gimnazijų. Susirinkusiųjų laukė ne tik įdomios užduotys, aktualūs pranešimai, bet ir išskirtiniai partnerių prizai.

 

2017 metų Ekonomikos olimpiadoje dalyvavo net 81 moksleivis. Olimpiados užduotis sudarinėjo ISM universiteto dėstytojų grupė ir tyrėjų komanda – doc. dr. Tadas Šarapovas, vyr. lektorius Juozas Granskas, doc. dr. Asta Klimavičienė, vyr. lektorė Kristina Aldošina, Kristina Barauskaitė, Marius Kušlys – kurių mokslinių interesų kryptys siejamos ne tik su ekonomika, bet ir kitomis sritimis: finansais, apskaita, matematika. Dalis olimpiados užduočių reikalavo ne tik žinių, bet ir analitinio, loginio mąstymo įgūdžių.

 

 

ISM universiteto Ekonomikos programos direktoriaus ir olimpiados iniciatoriaus doc. dr. Tado Šarapovo teigimu,  renginio pagrindinis tikslas –  motyvuoti moksleivius ir mokytojus gilintis į ekonomiką bei kitas su ja susijusias sritis: finansus, apskaitą, politiką. Norime, kad spręsdami užduotis moksleiviai ne vien demonstruotų savo teorines žinias, bet ir atrastų, ko galima mokytis už mokymosi programos ribų.

 

 „Kurdami klausimus stengiamės, kad jie būtų ne tik susiję su mokyklose dėstoma medžiaga, bet ir atspindėtų universiteto studijų turinį. Moksleiviams olimpiados metu pateikiame įvairaus sudėtingumo klausimų ir uždavinių – analogiškas užduotis pirmo kurso metu gauna ir mūsų studentai. Tad moksleiviams tai puiki proga pažinti ir suprasti, kaip studijų rezultatai testuojami universitete, patirti, kokie yra mokyklos ir universiteto skirtumai“, – sakė T. Šarapovas.

 

 

Renginio organizatoriai siekia, kad Ekonomikos olimpiada būtų ne vien tik varžybos, todėl kol moksleiviai sprendė užduotis, juos atlydėjusių mokytojų laukė ISM vyr. lektoriaus Aniceto Suchockio savęs pažinimo dirbtuvės. Dirbtuvių metu šie turėjo progą išbandyti naujausius neformalaus ugdymo metodus, ne tik padėjusius pažinti save, bet ir lengviau suprasti moksleivius. 

 

Moksleivių, įveikusių olimpiados užduotis, laukė antroji programos dalis bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto viceprezidentės Editos Maslauskaitės paskaita, kurioje buvo nagrinėjama, kada ir kodėl darbdaviai kelia atlyginimus.

 

Ekonomikos olimpiados apdovanojimuose tradiciškai pirmaujančias vietas užėmė Vilniaus licėjaus auklėtiniai . Daugiausiai taškų ISM ir NMA Ekonomikos olimpiadoje 2017 surinko ir pirmąją vietą iš dvyliktokų užėmė Vilniaus licėjaus moksleivis Mykolas Vosylius. Iš 11 kl. I vietą užėmė Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Vilandas Navickas. Stipriausias iš dešimtokų buvo paskelbtas Kauno technologijos universiteto gimnazijos moksleivis Titas Jonauskis. Stipriausia iš visų devintokų buvo pripažinta Aušra Plutaitė iš Kauno Saulės gimnazijos.

 

Finalininkai buvo apdovanoti gausiais partnerių prizais, kuriuos įsteigė Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Lietuvos bankas, „IQ žurnalas“, „Swedbank“, „Microsoft“ bei pagrindinio piniginio prizo steigėjas – įmonė „TeleSoftas“.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ taip pat apdovanojo Vilniaus licėjaus vienoliktokę Mariją Paulavičiūtę, geriausiai atsakiusią į JA paruoštą klausimą, įkvepiančia Elon'o Musko knyga.

 

 

Nacionalinės moksleivių akademijos vadovo Leono Narkevičiaus teigimu, šalyje yra žingeidžių, motyvuotų moksleivių, siekiančių daugiau ir norinčių gilintis į mokslo subtilybes. Siekdama paskatinti geriausiai olimpiadoje pasirodžiusius moksleivius, visiems finalininkams Nacionalinė moksleivių akademija dovanojo metinę šios papildomo ugdymo institucijos narystę.

 

Ekonomikos olimpiados rezultatus peržiūrėti galite čia.

Olimpiados nuotraukų albumą peržiūrėti galite čia.

Dėkojame Ekonomikos olimpiados partneriams:

  ​​      ​​  ​      

           

​        ​