Meniu

Naujiena

Lietuvoje sertifikatus keičia Vadovų MBA magistrantūros laipsnis

Lietuvoje vis dažniau pretenduojant į aukščiausias darbo pozicijas lemiamu pasirinkimu tampa ne tik sukaupta vadovavimo patirtis, bet ir kokias studijas vadovas yra baigęs. Verslo mokyklose populiarėjančios Vadovų MBA  magistrantūros (angl. Executive Master of Business Administration) studijos tampa vienos geidžiamiausių vadovų rate ir daugeliui atveria kelius į didesnes karjeros galimybes.

Vadovų MBA studijų programas siūlančios prestižinės aukštosios verslo mokyklos siekia suteikti studentams itin vertingų žinių, padedančių suvokti ne tik įvairiausių verslo pasaulio subtilybių, bet ir strateginio mąstymo įgūdžių, reikalingų siekiant sėkmingai valdyti organizaciją ar būti pranašiam darbo rinkoje.

Tapo pirmieji

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto planai sukurti naują programą sutapo ir su Švietimo ir mokslo ministerijos planais plėsti Lietuvoje siūlomų programų portfelį bei leisti vykdyti naujojo tipo MBA studijas.

ISM universiteto Vadovų MBA programos vadovės Audronės Nakrošienės teigimu, šiandien vadovai turi galimybę tobulintis įvairiuose mokymuose, išvykti į darbines stažuotes, tačiau patirtis rodo, kad vadovams vis dar trūksta gebėjimų mokymuose įgytas žinias taikyti praktikoje.

 „Lietuvoje apstu vadovų, kurie kone kolekcionuoja įvairiausių mokymų sertifikatus, bet paklausti, ar šiuose užsiėmimuose įgijo žinių, padėsiančių taikyti pokyčius organizacijoje jau šiandien, dažnai sudvejoja. Vadovų MBA studijos suteikia galimybę aukščiausio lygmens vadovams siekti didesnių iššūkių karjeroje ir ugdyti lyderystės kompetencijas, kurios padės sėkmingai įgyvendinti pokyčius bei diegti inovacijas iš karto“, – sako A. Nakrošienė.

ISM Vadovų MBA programa vykdoma artimai bendradarbiaujant su strateginiais partneriais, atstovaujančiais akademinei visuomenei ir konkrečioms pramonės sritims, grindžiama šiuolaikiniais verslo ir vadybos mokymo metodais. Studijuodami pagal šią vienerių metų trukmės programą, vadovai turės galimybę keistis žiniomis su pirmaujančiais savo srities vadovais ir semtis pasaulinio lygio dėstytojų ir verslo profesionalų patirties.

Individualus dėmesys kiekvienam

„Didelis dėmesys studijų metu yra skiriamas kiekvienam studentui ir jo vadovaujamai organizacijai. Strateginio valdymo, lyderystės, inovacijų moduliai yra parengti siekiant, kad studentas iš karto taikytų gautas žinias praktiškai, įgyvendintų pokyčius jau studijų metu ir gautų grįžtamąjį ryšį iš dėstytojų bei kolegų“, – sakė A.Nakrošienė.

Vadovų MBA laipsnis yra laikomas prestižiniu visame pasaulyje, todėl visose verslo aukštosiose mokyklose ypač daug dėmesio yra skiriama studentų atrankos reikalavimams ir profesinei patirčiai įvertinti.

A.Nakrošienės teigimu, individualaus pokalbio metu atsižvelgiama ne tik kokią vadovavimo patirtį yra sukaupęs kandidatas, bet ir teiraujamasi apie jo motyvaciją, išsikeltus tikslus, lūkesčius, ar kandidatas yra pasirengęs savo sukaupta patirtimi dalytis su kitais. Taip pat svarbi vadovo galimybė derinti darbą, asmeninį gyvenimą ir studijas.

„Kiekvieno kandidato lūkesčiai mums yra svarbūs ir į tai atsižvelgdami galime koreguoti studijų programą, formuoti grupę, kviesti lektorius iš užsienio. Mums svarbu, kad studentas gautų ne tik kokybiškų žinių, bet ir nebijotų diskutuoti apie savo vadovaujamos įmonės problemas, dalytųsi ne vien teigiama patirtimi. Iš užsienio atvykstantys lektoriai, dirbdami su verslu, yra sukaupę ne tik akademinę, bet apskritai didžiulę patirtį, tad būtų apmaudu, jeigu vadovai nepasinaudotų tokiomis galimybėmis analizuoti įmonių problemas, ypač kai prieš kiekvieną vizitą lektoriai nagrinėja kiekvieno studento atstovaujamą verslo šaką ar net Lietuvos organizacijų specifikas“, – sako Vadovų MBA studijų vadovė.

Pateisino lūkesčius

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas yra pirmasis universitetas Lietuvoje, siūlantis visiškai akredituotą MBA studijų programą, patvirtintą Studijų kokybės vertinimo centro. Nuo rudens startavusi vadovams skirta MBA programa parengta remiantis ISM universiteto tarptautine patirtimi, sukaupta vadybos mokymo srityje Lietuvoje, atlikta išsamia verslo industrijų rinkos analize ir geriausia pasauline MBA studijų praktika.

Jau šį rudenį pirmą kartą Lietuvoje ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Vadovų MBA pirmajai laidai bus iškilmingai įteikti  Vadovų MBA magistro laipsnio diplomai.

Norint studijuoti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Vadovų MBA studijų programoje reikalinga minimali 3 metų vadovaujamo darbo patirtis, aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro), nepriekaištingos anglų kalbos žinios, taip pat didžiulė motyvacija studijų metų siekti įgyvendinti pokyčius organizacijoje.

Numatyta studijų programos trukmė – 12 mėnesių. Paskaitos vyksta kartą per mėnesį.  Studijų metu yra taikomi įvairūs mokymo metodai – vyksta paskaitos, interaktyvūs seminarai bei stažuotė Pietų Afrikoje (Keiptaune).

Dalyviai į programą atrenkami konkurso būdu, paraiškos priimamos iki 2018 m. liepos 13 d. Numatoma studijų pradžia – 2018 m. rugsėjo 13 d. 

Daugiau informacijos apie MBA programą rasite: https://www.ism.lt/en/executive-mba/   

Priėmimo dokumentus pateikti galite čia: https://enroll.ism.lt

Plačiau: https://www.vz.lt/2018/05/10/lietuvoje-sertifikatus-keicia-vadovu-mba-magistranturos-laipsnis