Meniu

Naujiena

ISM magistrantės baigiamasis darbas – pripažintas geriausiu Finansų ministerijos konkurse

ISM universiteto Finansų ekonomikos magistrantūros programos alumnės Dalios Pranckėnaitės baigiamasis darbas šiemet įvertintas geriausiu jau penktąjį kartą Finansų ministerijos organizuotame mokslo darbų, tiriančių Europos Sąjungos investicijų efektyvumą, konkurse. ISM universitetą sėkmingai baigusi audito vadovė su konkurso laureatais pasidalijo 4000 eurų piniginę premiją.

Audito bendrovėje „Moore Stephens Vilnius“ karjeros laiptais kopiančios D. Pranckėnaitės magistro darbui tema „ES finansavimo poveikis Lietuvos SVV finansiniams rodikliams“ (angl. The Effect of EU Funding on Financial Performance of Lithuanian SME‘s) vadovavo prof. dr. Valdonė Darškuvienė. ISM universiteto alumnė pripažįsta, kad  imtis sudėtingos temos ją įkvėpė situacijos, su kuriomis susiduria darbe. Audito specialistė ne vienerius metus tikrina Europos Sąjungos fondų paramos lėšas įsisavinusių organizacijų finansus ir stebi, ar kompanijoms pavyksta skaidriai įgyvendinti suplanuotus pokyčius.  

„Kiekvieną kartą vykdama į įmonę, kurioje atlieku patikrą, keliu klausimą, ar panaudotos lėšos didina organizacijos veiklos efektyvumą ir to, deja, niekada nesimato iš audito metu tikrinamų projekto dokumentų. Todėl rengdama baigiamąjį darbą turėjau aiškų tikslą – patikrinti, ar ES struktūrinių fondų investicijos pagerina smulkiųjų ir vidutinių įmonių finansinius rodiklius“, – apie tai, kodėl nusprendė gilintis į kompanijoms teikiamos paramos niuansus, pasakoja D. Pranckėnaitė.

Nors studijas ISM universitete pasirinkusiai pašnekovei sunkumų apsisprendžiant dėl baigiamojo darbo temos nekilo, ji pripažįsta, kad siekiant geriausių akademinių rezultatų teko įveikti ne vieną iššūkį. Išsamūs duomenys, rodantys verslų pelningumą, nėra viešai prieinami, todėl atlikti maisto ir gėrimų sektoriaus įmonių tyrimą nebuvo lengva.

„Tyrimui reikalingus duomenis man pavyko gauti iš įmonės „Creditinfo Lietuva“, tačiau kai atrodė, kad viskas klostosi pagal planą, susidūriau su vidiniais barjerais. Mokslinio darbo rengimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis ne tik žinių, bet ir psichologinio nusiteikimo – svarbu neprarasti motyvacijos, išmokti tinkamai skirstyti savo laiką. Džiaugiuosi, kad ISM universiteto dėstytojai yra supratingi ir padėjo įveikti visus sunkumus“, – pasakoja D. Pranckėnaitė.

Kalbėdama apie sėkmę, kurios sulaukė finansų ministerijos organizuotame konkurse, pašnekovė neslepia nuostabos – įvertinimas buvo netikėtas, tačiau išties malonus. Paklausta, ką patartų baigiamuosius darbus rengiantiems studentams, alumnė pabrėžia, kad svarbiausia atrasti dominančią temą, gerai apgalvoti, kokią vertę ji kuria, ir neprarasti motyvacijos.​