Meniu

Naujiena

ISM universitetas pratęsia išankstinį priėmimą iki gegužės 14 d.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pratęsia išankstinį priėmimą ir visiems nespėjusiems užsiregistruoti iki balandžio 30 d. šią galimybę sudaro iki gegužės 14 d. Toks sprendimas buvo priimtas dėl pasikeitusių priėmimo sąlygų, kurios sulaukė didelio abiturientų ir jų tėvų susidomėjimo bei užklausų dėl šios galimybės pratęsimo.  

Į išankstinį priėmimą užsiregistravusiems iki balandžio 30 d. motyvaciniai pokalbiai prasidės jau kitą savaitę ir vyks nuo gegužės 4 iki 9 dienos. ISM išankstinio priėmimo pasiūlymu pasinaudojusiems iki gegužės 14 d. motyvacinių pokalbių laikas bus derinamas individualiai.  

Vertins pagal mokyklos rezultatus ir motyvaciją

ISM universitetas išankstinio priėmimo metu šiemet vertins abiturientus pagal 10-12 klasės mokyklos pažymius ir motyvaciją. Visiems abiturientams, stojantiems per išankstinį priėmimą, ISM siūlys iš karto pasirašyti studijų sutartį.

Iš mokyklos pažymių, motyvacinio balo ir papildomų balų bus suformuojamas ISM išankstinio priėmimo konkursinis balas ir nustatoma konkursinė eilė. Pagal šią eilę aukščiausius balus turintiems moksleiviams bus pasiūlyta 25% nuolaida visam studijų laikotarpiui. Visiems, užsiregistravusiems į išankstinį priėmimą, taip pat siūloma 10% nuolaida pirmiems studijų metams.

Abiturientams, įstojusiems per išankstinį priėmimą ir puikiai išlaikiusiems valstybinius egzaminus, bus pasiūlytos ISM stipendijos, dengiančios net 50% arba 100% visos studijų kainos. 

Pasirašius sutartį su universitetu, teliks elektroniniu paštu pateikti savo brandos atestatą ir jo priedą. 

Plačiau apie pasikeitusią tvarką rasite ČIA.

Kaip užsiregistuoti į išankstinį priėmimą?

Norint užsiregistruoti į išankstinį priėmimą, tą padaryti reikia adresu my.ism.lt. Moksleivio prašoma pateikti 10-12 klasės pažymius bei parašyti motyvacinį laišką arba nufilmuoti motyvacinį video. 

Antrajame etape moksleiviai kviečiami į motyvacinį pokalbį, kurio metu įvertinamos bendrosios ir anglų kalbos žinios, nes didžioji dalis studijų vyks anglų kalba. Taip pat atsakomi klausimai apie pasirinktą studijų programą.

Praktikos pasiūlymai stojantiems išankstinės praktikos metu

Stojantieji per ISM išankstinį priėmimą taip pat gaus praktikos pasiūlymus Lietuvos bei tarptautinėse įmonėse, kaip „Coca-Cola”, „Nestle”, „Danske Bank”, „PwC”, „Cognizant”, „Lidl”, „Bitė”, „Tesonet”. Praktikos bus atliekamos pirmame kurse, o jų metu studentai galės iš arti susipažinti su darbo rinka, apsispręsti, kuri įmonės veiklos sritis (finansai, rinkodara, personalo valdymas ir kt.) jiems patraukliausia, ir užtikrintai pradėti savo karjerą. 

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kaip skaičiuojamas konkursinis balas ISM vykdomo išankstinio priėmimo metu?

Išankstinio priėmimo metu konkursinis balas yra formuojamas iš 10-12 kl. metinių pažymių vidurkio (lietuvių, matematikos ir anglų kalbos), asmeninės motyvacijos bei papildomų balų, kurie skiriami už dalyvavimą olimpiadose bei kitose veiklose. Moksleivių motyvacija vertinama motyvacinių pokalbių metu dešimtbalėje skalėje, išankstinio priėmimo konkursinio balo sandaroje jos svoris lygiai toks pat kaip 10-12 kl. pažymių vidurkis.

Kokias nuolaidas galiu gauti per ISM išankstinį priėmimą?

Stojant TIK išankstinio priėmimo metu galite gauti 10% , 25%, 50% ar 100% nuolaidą studijoms. Į kiekvieną studentą žiūrime individualiai, atidžiai nagrinėjame paraiškas ir siekiame suteikti kuo geresnį studijų finansavimo pasiūlymą.

*Atkreipiame dėmesį, kad ISM išankstinio priėmimo konkursinio balo dydis - orientacinis, apskaičiuotas remiantis istoriniais duomenimis. Konkursinio balo dydis bus patikslintas sudarius visą konkursinę eilę. Kiekvienas stojantysis apie jo konkursinį balą bus informuotas asmeniškai el. paštu.

 Šių metų kokursinės eilės sudarymo tvarkos aprašą galite rasti ČIA.

Nuolaidos studijoms nesumuojamos.

Kokias nuolaidas galiu gauti tik per bendrąjį priėmimą (LAMA BPO) ir nedalyvaudamas išankstiniame priėmime?

Bendrasis priėmimas vykdomas vadovaujantis Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) patvirtinta bendrojo priėmimo tvarka. Išsami informacija apie Bendrojo priėmimo tvarkos aprašą, priėmimo procedūras ir terminus skelbiama LAMA BPO interneto tinklalapyje www.lamabpo.lt.

Ko reikia, kad įstočiau per ISM išankstinį priėmimą?

Iki gegužės 14 d. dienos registruotis priėmimo sistemoje my.ism.lt.*

Gegužės viduryje dalyvauti motyvaciniame pokalbyje.

Pasirašyti studijų sutartį (gegužės 29-30 dienomis).

Gavus mokyklos baigimo diplomą, jį pateikti ISM universitetui iki rugpjūčio 7 d.

Džiaugtis pasirinkimu studijuoti ISM.

* Reikia pateikti šiuos dokumentus: paso/ID kortelės kopiją, 10-12 kl. metinių pažymių formą, motyvacinį laišką/video, diplomus, už kuriuos yra pridedami ISM Universiteto papildomi balai ir valstybės skiriami papildomi balai.

Kai registruojuosi per ISM išankstinį priėmimą, ar visus dokumentus turiu pateikti iš karto?

Kai tik sukuriate paskyrą my.ism.lt sistemoje, mes fiksuojame jūsų registraciją. Nebūtina visų dokumentų pateikti vienu metu - pirma galite įkelti pažymių formą, o kitą dieną - motyvacinį laišką ar video. Savo paskyroje korekcijas galite atlikti iki išankstinio priėmimo pabaigos.

Kaip užtikrinsite, jog skirtingų mokyklų mokiniai būtų įvertinti vienodai?  

Sudarydami moksleivio konkursinį balą atsižvelgiame į įvairius rodiklius, ne tik metinį vidurkį, bet ir motyvaciją, bendrą verslo ir ekonomikos temų supratimą, dalyvavimą olimpiadose ir užklasinėse veiklose. Tokiu būdu užtikrinsime lygiateisiškumą visiems stojantiems.

Jei aš dar tiksliai nesu nusprendęs, kurioje jūsų programoje noriu studijuoti, tai per gegužės mėnesį turiu nuspręsti?

Pasirašyti sutartį su universitetu turite iki gegužės 30 d. Tačiau iki rugsėjo mėn. 1 d. galėsite pakeisti studijų programą. Kad jaustumėtės tvirčiau, galime jums suorganizuoti pokalbį su programos vadovu, ISM studentu ar absolventu. Jeigu pageidaujate, sudarome išskirtinę galimybę sudalyvauti nuotolinėse dominančios programos paskaitose.

Be to, jeigu studijų metų apsigalvosite, po pirmųjų metų galėsite nesunkiai pakeisti programą.

Kas bus, jeigu pasirašau sutartį su jumis, bet neišlaikau nei vieno valstybinio egzamino/negaunu brandos atestato?

Jeigu negaunate brandos atestato, tuomet studijų sutartis nutraukiama.

Ar egzaminų reikšmė išlieka?

Taip. Valstybinių brandos egzaminų rezultatai yra svarbūs siekiant gauti valstybės studijų stipendiją, 50% arba 100% nuolaidą studijoms.

Norint įstoti į universitetą, būtina gauti brandos atestatą. 

Ar kaip keičiasi tvarka tiems, kas stoja jau išlaikę egzaminus? 

Stojimo tvarka jau išlaikiusiems egzaminus nesikeičia. Kviečiame registruotis išankstinio priėmimo metu ir pateikti šiuos dokumentus: mokyklos baigimo diplomą ir jo priedėlį,  motyvacinį laišką/video, paso/ID kortelės kopiją. Pagal stojančiojo konkursinį balą (kurį sudarys valstybinių brandos egzaminų rezultatai, motyvacija ir papildomi balai) bus pasiūlyta 10%, 25%, 50% arba 100% nuolaida.

Jei galima pakeisti studijų programą iki rugsėjo 1 d., tai ar stojama yra bendrai į ISM, ar į studijų programą? 

Reikalavimai įstoti visose programose yra vienodi. Tai reiškia, jog konkursinis balas bus toks pat nepriklausomai nuo pasirinktos programos. Įstojus išankstinio priėmimo metu, studijų programą galima pakeisti iki rugsėjo 1 d.