ISM alumnas: mokytis iš knygų galima, bet magistrantūroje mokiausi iš asmenybių

Naujienos
2024-06-13

Svarstantys studijuoti magistrantūrą, mėgina atsakyti į klausimą – kokią naudą profesinei karjerai duos studijos. ISM alumnų sėkmės istorijos liudija, kad šis laikas universitete padeda stiprinti profesinius įgūdžius, suteikia galimybę susikurti naudingą kontaktų tinklą, o dažnu atveju magistrantūra tampa karjeros tramplinu.

Lukas Vaičiulis, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto alumnas, baigęs „Globalios lyderystės ir strategijos“ magistrantūrą, pasakoja, kodėl naudinga neužsibūti komforto zonoje ir svarbu nuolat ieškoti galimybių tobulėti.

Lukas Vaičiulis
Lukas-Vaiciulis.-ISM-Universitetas.-Tu-zinai-kodel.-Mes-zinome-kaip

Lukai, papasakok apie savo profesinę karjerą?

Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenau penkerius metus, kur baigiau paskutines dvi vidurinės mokyklos klases ir universitetą. Įgijęs bakalauro laipsnį, nusprendžiau grįžti į Lietuvą ir tęsti karjerą čia. Mano darbas visada buvo tiesiogiai susijęs su švietimu: bendradarbiaudamas su universitetais visame pasaulyje konsultavau lietuvių šeimas dėl studijų galimybių užsienyje. Taigi dėl darbo specifikos turėjau daug progų iš arti susipažinti su aukštųjų mokyklų studijų kokybe tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse.

Sėkmingai įsitvirtinai darbo rinkoje, karjera klostėsi puikiai. Kodėl nusprendei vėl gilinti žinias universitete?

Studijuoti magistrantūrą nusprendžiau galvodamas apie tolimesnes karjeros perspektyvas. Ilgą laiką dirbau specialisto-eksperto rolėje ir jutau, kad man reikia profesinio proveržio: tiek žinių, tiek profesinio tinklo Lietuvoje prasme. Norėjau kartu su savimi vesti komandą ir siekti didesnių tikslų komandos pagalba, kam, žinoma, reikia tobulinti vadovavimo kompetencijas, todėl pasirinkimas, kur studijuoti, buvo akivaizdus. Į ISM universitetą atvysta dėstytojai iš geriausių Europos verslo mokyklų ir dalinasi savo patirtimis su studentais. Turbūt labiausiai man imponuoja tai, kad ISM yra šiuolaikiška, prie darbo rinkos tendencijų prisitaikanti aukštoji mokykla, kurioje dėstomi naujausi verslo atvejai, pritraukiami verslai ir studentams suteikiamos praktikos galimybės. Taigi universitetas stengiasi visapusiškai rūpinantis savo studentų tobulėjimu ir būsima karjera. Kita vertus, imponuoja ir tai, kad universiteto įvaizdis ir reputacija yra vertinami teigiamai tiek viešojoje erdvėje, tiek verslo bendruomenėje, tiek ir kolegų ar buvusių studentų tarpe.

Dalis žmonių kvestionuoja magistrantūros studijų reikalingumą, prisipažinsiu, ir pats apie tai mąsčiau. Atsakymą į klausimą gavau jau po pirmųjų magistrantūros paskaitų. Vien tik pasiryžęs studijuoti magistrantūroje, skiri laiko asmeniniam tobulėjimui, profesiniam augimui, karjeros perspektyvų analizei.

Pabaigei „Globalios lyderystės ir strategijos“ magistrantūros studijas. Ar šios studijos, kaip ir tikėjaisi, tapo postūmiu tavo karjerai?

Mano magistrinio darbo vadovas buvo ISM rektorius Dalius Misiūnas. Kadangi buvau sukaupęs nemažą patirtį dirbant su universitetais ir moksleiviais, su rektoriumi dažnai kalbėdavomės ne tik apie magistro darbą, bet ir apie šios srities aktualijas. Pozicijoje, kurioje tuo metu dirbau, jaučiausi pasiekęs karjeros lubas, todėl užsiminiau rektoriui, kad svarstau apie pokyčius karjeroje. Kitą dieną sulaukiau skambučio iš vieno universiteto skyriaus vadovių, kuri pakvietė į darbo pokalbį. Po kelių savaičių prisijungiau prie universiteto priėmimų komandos, o po keturių mėnesių tapau šios komandos vadovu.

Papasakok daugiau apie magistrantūros studijas, akademinę aplinką, kurioje studijavai.

Beveik visi, studijavusieji kartu su manimi, bakalauro laipsnį buvo įgiję vidutiniškai prieš 3-5 metus ir jau sukaupę šiokią tokią patirtį darbo rinkoje. Taigi buvome panašiame karjeros etape, turėjome panašius lūkesčius. Sakyčiau, kad mus vienijo tikslas – norėjome proveržio karjeroje. Natūralu, kad greitai visi radome bendrą kalbą, nors buvome skirtingų profesijų atstovai: ne tik vadybos ar verslo, bet ir medicinos, inžinerijos, meno. Kadangi dauguma mano grupės kolegų dirba didžiosiose Lietuvoje įmonėse, startuoliuose, buvo be galo įdomu dalintis patirtimi ir įgyti ryšių ir verslo kontaktų, kuriuos galima greitai panaudoti, sprendžiant iškilusį klausimą.

Mūsų magistrantūros studijos išsiskyrė tuo, kad visi studentai papildomai turėjo ir po mentorių, profesionalą, baigusį ISM Executive MBA studijas, ir vadovaujantį organizacijai Lietuvoje ar užsienyje. Bendravimas su mentoriumi padėjo geriau suprasti kitas verslo sritis ir įvertinti savo žinių ir patirties pritaikomumą darbo rinkoje. Taip pat ramiau žvelgti į iškylančias problemas, kurios tariantis su mentoriumi išsisprendžia paprasčiau. Papildomai kiekvienas studentas turėjo tris privalomas koučingo sesijas, kurių metu su profesionalo pagalba pavyko skirti laiko savo tikslų ir prioritetų susidėliojimui ir geresniam savęs pažinimui.

Beje, mano pasirinktos magistrantūros studijų programa suteikė dvigubo diplomo galimybę. Aš tuo nepasinaudojau, bet vykau aplankyti kurso kolegų, kurie dalį laiko studijavo Bordo (Prancūzijoje).

Neatsiejama prisiminimų dalis – sutikti žmonės ir laikas su jais. Studijų metu susiformavo 7-8 žmonių grupelė, su kuriais iki šiol nuolat bendraujame ir leidžiame laiką kartu. Sakyčiau, studijos buvo naudingos ne tik įgytomis žiniomis ir žengtu žingsniu karjeroje, bet ir praturtintu socialiniu gyvenimu.

ISM universitetas išsiskiria „One Step Ahead“ požiūriu. Ką tau reiškia ši filosofija?

Nuolat kvestionuoti „status quo“ ir neužsibūti komforto zonoje, bet, priešingai, visada ieškoti naujų galimybių ar perspektyvų. Šis požiūris taip pat reiškia ir atsakomybės prisiėmimą dėl savo asmeninio augimo ir tikslų siekimo, kurie irgi gali būti įvairūs: vienam tai kompetencijų kėlimas, kitam – pajamų didėjimas, trečiam – galimybė skirti daugiau laiko sau ir savo hobiams.