Aleksandr Christenko daktaro disertacijos gynimas

Renginiai

EGZOGENINIŲ SUKRĖTIMŲ POVEIKIS DARBO RINKOMS, DARBO JĖGOS JUDUMUI IR DARBO VIETŲ PRARADIMUI

 

Aleksandr Christenko disertacijai 2020–2024 m. vadovavo Prof. dr. Maik Huettinger (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika – S 004).

 

Daktaro disertacija bus ginama viešame Ekonomikos mokslo krypties tarybos posėdyie 2024 m. lapkričio 27 d., 11:00 val. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, 210 aud.

 

Apie disertaciją:

Disertacijoje nagrinėjama, kaip įvairūs išoriniai sukrėtimai, ypač susiję su automatizavimu, veikia darbo rinkas. Disertacija paremta keturiais straipsniais, papildančiais esamą mokslinę literatūrą ir išspausdintais aukšto lygio akademiniuose žurnaluose. Pirma, straipsniuose metamas iššūkis pripažintoms ekonomikos teorijoms, pavyzdžiui, parodant, kad automatizacija gali būti palankiausia žemos kvalifikacijos darbuotojams ekonomikose, kuriose tokie darbuotojai sudaro daugumą ir kur yra prieigą prie brandžių technologijų. Taip pat tyrimai parodė, kad platus įgūdžių rinkinys gali nepadėti darbuotojams išsilaikyti darbo rinkoje, jeigu jų įgūdžiai gali būti lengvai automatizuojami. Antra, straipsniuose dažnai buvo taikomi inovatyvūs metodai, tokie kaip išgyvenamumo analizė, tinklų analizė, lūkesčių maksimizavimo algoritmai ir kiti, kurie leido patikimai išnagrinėti sąryšius tarp išorinių sukrėtimų ir darbo rinkos. Trečia, kiekviename straipsnyje buvo pateiktos naujos empirinės įžvalgos, įskaitant tai, kad pereinant nuo planinės į rinkos ekonomiką Vidurio ir Rytų Europos šalyse darbuotojų mobilumas tarp sektorių buvo ribotas, ir kad automatizacija gali spartinti darbo tempą, bet ji, tikėtina, neturi poveikio darbo terminų griežtumui arba darbo laikui. Galiausiai, disertacija aiškiai pabrėžia būtinybę taikyti daugialypį požiūrį analizuojant išorinių sukrėtimų poveikį darbo rinkai ir ne tik apsiriboti marginaline analize, kuri atkartoja jau esamus tyrimus su minimaliais pokyčiais, bet ir atlikti tyrimus, kvestionuoti pripažintas teorijas, siekiant nustatyti atvejus, kai šios gali būti klaidingos.

 

Gynimo taryba:

Pirmininkė:

Prof. dr. Valdonė Darškuvienė (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika – S 004)

 

Nariai:

Prof. dr. Mindaugas Butkus (Vytauto Didžiojo universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika – S 004)

Prof. dr. Virginija Poškutė (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika – S 004)

Dr. Linas Tarasonis (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika – S 004)

Prof. dr. Stefan Wendt (Reikjaviko universitetas, Islandija, socialiniai mokslai, ekonomika – S 004)