D. Čiras: ISM magistrantūra atrakino mano lyderystės potencialą

Naujienos
2024-06-28

Universitetinis išsilavinimas ne tik plečia akiratį, suteikia profesinių žinių, padeda karjeros pamatus, kartu akademinė aplinka formuoja asmenybes su tvirtu vertybiniu stuburu, kurios savitu mąstymu, bendravimo įgūdžiais gali lengviau pasiekti išsikeltų tikslų.

Džiugas Daumantas Čiras, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto alumnas, pasakoja, kokį pėdsaką jo gyvenime ir jau prasidėjusioje karjeroje įspaudė magistrantūros studijos.

Džiugas Daumantas Čiras
Džiugas Daumantas Čiras. ISM-Universitetas.-Tu-zinai-kodel.-Mes-zinome-kaip

Džiugai, tik pabaigęs „Tarptautinio verslo ir komunikacijos” bakalaurą anglų kalba, įstojai į magistrantūrą. Kodėl nusprendei nedaryti pauzės ir toliau tęsti studijas?

Man mokytis patinka, todėl nusprendžiau neatidėlioti magistro studijų, o ir pabaigus bakalauro studijas atrodė lyg būtų atsivėrusi kažkokia nežinomybė, trūko bendruomenės. Kita vertus, padarius pauzę, grįžti vėl studijuoti gali būti sunku, nes tiesiog atpranti mokytis ir randi daugiau priežasčių, kodėl reikėtų atidėti studijas. Turbūt nėra geresnio laiko nei dabar, todėl sprendimas stoti į magistrantūrą, iš karto pabaigus bakalauro studijas, mano atveju, buvo labai geras sprendimas. „Globalios lyderystės ir strategijos“ magistrantūros studijas pasirinkau, nes mane visada domino lyderystės temos: ką reiškia būti geru žmogumi ir geru lyderiu. Beje, apie šią studijų programą buvau girdėjęs iš buvusio kolegos, kurio dukra, prof. dr. Vita Akstinaitė, yra šios studijų programos direktorė. Taigi nusprendžiau, kad jei yra geras programos vedlys, todėl verta bandyti. Studijos trunka 1,5 metų. Vertinant, kaip greitai bėga laikas, nepastebėjau, kaip studijos praėjo – jausmas toks, lyg rašyti magistrinį darbą reikėjo kone po kelių mėnesių, o ne metų.

Dar vienas argumentas, ne visada, bet dažnai reikalaujama, kad vadovo pozicijoje dirbantys žmonės, būtų įgiję magistro laipsnį. Taigi užsidėjau pliusą savo tolesnei karjerai.

Kas labiausiai įsiminė iš magistrantūros studijų?

Mano kurse mokėsi žmonės, jau turintys darbo patirties, arba anksčiau baigę kitokio profilio studijas. Tarp mano bendramokslių buvo žmonių iš farmacijos, žmogiškųjų išteklių, medicinos srities. Pirmiausia labai įdomu bendrauti su žmonėmis iš skirtingų profesinių sričių, kartu mes vieni kitus auginome, nes galėjome keistis įžvalgomis, žiniomis, patirtimis, požiūriais. Pavyzdžiui, magistro darbą rašiau kartu su IT sferoje dirbančiu specialistu. Nors informacinių technologijų srityje neturiu patirties, bet, dirbant kartu, iš jo sužinojau daug įdomių dalykų. Dar vienas naudingas studijų aspektas – užmegzti ryšiai su kolegomis neapsiribojo tik akademine erdve, tačiau tęsėsi ir profesiniame gyvenime už universiteto durų.

Įdomu tai, kad net ir pasibaigus studijoms, palaikau ryšius su kurso draugais. Ko gero, stiprus kontaktų tinklas, kuris susiformavo studijų metu, yra vienas didžiausių privalumų – „Your net worth is your network“.

Kaip įgytos žinios paveikė tavo karjerą?

Pačiam teko patirti, ką reiškia prastas vadovavimas ir kaip nuo tokios vadybos kenčia komanda. Studijuodamas keičiau darbą, todėl paskaitose dėstoma informacija buvo labai aktuali. Taip nutiko, kad padariau keturių mėnesių karjeros pertrauką, po kurios buvęs darbdavys mane prisiviliojo atgal ir dabar pats esu tokioje pozicijoje, kai kažkam aš esu mentorius bei turiu apmokyti kitus. Studijos išmokė sąmoningumo, stebėti save ir aplinką, kaip mano elgesys veikia kitus.

ISM išsiskiria tarptautine akademine bendruomene: čia dirba dėstytojai iš užsienio, mokosi studentai iš įvairių šalių. Ką duoda tokia aplinka?

Juk kiekvienas turime draugų ratą, kurio neplečiame, bet nešamės per gyvenimą. Tačiau įvairios kitos erdvės, pavyzdžiui hobiai, gali mus praturtinti naujais žmonėmis. Taigi ISM ir yra ta erdvė, kuri talpina daug įvairių asmenybių. Kartu tokios pažintys keičia mąstymą, nes žmonės yra iš kitų kultūrų, todėl supranti, kaip jie mato bendradarbiavimą, kokios jų vertybės. Šiame universitete daug projektų atliekame mišriose grupėse, todėl tokiose situacijose labiausiai ir išryškėja įgūdžiai, kaip gebame diskutuoti bei susitarti dėl bendro tikslo. Tarptautinė akademinė aplinka man padėjo lavinti anglų kalbą, išmokau formuluoti mintis taip, kad neužgaučiau ir neįžeisčiau kitų žmonių, supratau, jog nereikia bijoti būti unikaliam.

Tavo nuomone, kodėl vertinga rinktis studijas ISM universitete?

Universitetinis išsilavinimas, ko gero, svarbus ne tuo, ką išmoksi, bet kokia asmenybe tapsi, bendraudamas su žmonėmis, su kuriais kartu studijuoji. Dar vienas ISM išskirtinumas – dėstytojai. Jie ne tik dėsto savo dalyką, tačiau nuolat reaguoja į pasaulio aktualijas, todėl mokymasis yra ne tik informacijos gavimas, bet ir bendravimas aktualiomis temomis, diskusijos. Trečias, ir man labai svarbus aspektas, neformalus, draugiškas bendravimas su dėstytojais. Džiugu, jog pasibaigus paskaitoms, kurso draugai suorganizuodavo susibūrimus pratęsti diskusijas su dėstytojais, pavyzdžiui, bare. Ir ne visada apie studijas, o dažnai apie gyvenimą. Atviras dėstytojų ryšys su studentais yra bene stipriausia ISM kultūros stichija, dėl kurios ir esu dėkingas ir kaskart džiaugiuosi priėmęs tinkamą sprendimą.