Projekto tikslas
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas suteikia galimybę viešojo administravimo įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) vadovams, kurie susiduria su ribotais resursais, įgyti svarbių vadybos žinių – nuo strateginio valdymo ir finansų iki rinkodaros, projektų valdymo, lyderystės ir kitų sričių. Šios žinios padės efektyviau vadovauti organizacijoms, įtraukti darbuotojus ir įgyvendinti pokyčius savo įstaigoje ar sektoriuje
Projekto svarba
Priėmimo datos
- Dokumentai STEP UP konkursui priimami nuo spalio 7 d. iki sausio 26 d.
- Motyvacinis pokalbis (nuotoliu) bus organizuojamas sausio 15 – 29 d.
- Apeliacijų svarstymas ir sprendimų paskelbimas vyks sausio 23 – 25 d.
Priėmimo sąlygos
- Aukštasis universitetinis išsilavinimas bet kurioje studijų kryptyje (šakoje);
- Ne mažiau kaip 3 metai vadovaujamo darbo patirties viešojo administravimo arba nevyriausybinio sektoriaus (NVO) subjektuose;
- Intermediate (B1) arba aukštesnio lygio anglų kalbos žinios.
Priėmimo eiga
- Kandidatai pildo stojimo formą ir pateikia reikalingus dokumentus: https://my.ism.lt. Prieš keliant dokumentus rekomenduojame pažiūrėti video:
- Dalyvaujama motyvaciniame pokalbyje
Reikalingi dokumentai
- Gyvenimo aprašymas (CV);
- Motyvacinis laiškas;
- Paso arba asmens tapatybės kortelės kopija;
- Bakalauro/magistro diplomas ir priedas;
- Rekomendacija;
- Laisvos formos darbovietės patvirtinantis dokumentas apie darbo santykius pagal neterminuotą darbo sutartį.
Stojantiesiems, kurie įgijo išsilavinimą užsienio mokymo įstaigose:
- Notaro tvirtintas diplomo ir jo priedėlio vertimas;
- Studijų kokybės vertinimo centro pažyma.
Stojantiesiems, kurių pavardė asmens dokumente ir išsilavinimo diplome skiriasi:
- Pavardės keitimo dokumentas.
Kas gali teikti paraišką?
Paraiškas gali teikti viešojo administravimo subjektai, kuriems viešojo administravimo įgaliojimai suteikti: įstatymu, tiesiogiai taikomu ES teisės aktu, ratifikuota LR tarptautine sutartimi ar įstatymų įgaliotos valstybės ar savivaldybės institucijos priimtu teisės aktu, kai tame teisės akte nurodomas konkretus veikiantis ar numatomas steigti viešojo administravimo subjektas.
Paraiškas gali teikti viešojo administravimo subjektai, kurie įstatymų numatyta tvarka yra įgalioti atlikti viešojo administravimo funkcijas. Jeigu nėra įstatymo, kuriame nurodyta, kad atitinkama institucija atlieka viešojo administravimo funkcijas, tuomet tai nėra viešojo administravimo subjektas.
Taip pat, paraiškas gali teikti nevyriausybinio sektoriaus (NVO) atstovai, kurie dirba vadovaujamose pareigose ir vykdo veiką, susijusią su nevyriausybinio sektoriaus (NVO) administravimu.
Pavyzdžiui:
Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba – viešojo administravimo subjektas.
Tai, kad Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba yra viešojo administravimo subjektas, nurodyta LR visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 12 str.:
„Visuomenės sveikatos priežiūros viešąjį administravimą pagal savo kompetenciją vykdo Vyriausybė, ministerijos, Vyriausybės įstaigos, Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba, kitos valstybės ir savivaldybių institucijos.“
Sąvokos:
• Viešojo administravimo subjektas – viešasis juridinis asmuo, kolegiali ar vienasmenė institucija, neturinti juridinio asmens statuso, įstatymų nustatytą specialų statusą turintis fizinis asmuo, šio įstatymo nustatyta tvarka įgalioti atlikti viešąjį administravimą.
Viešojo administravimo subjektų sistemą sudaro valstybinio administravimo subjektai, regioninio administravimo subjektai ir savivaldybių administravimo subjektai.
• Valstybinio administravimo subjektai yra kolegialios ar vienasmenės valstybės institucijos, biudžetinės įstaigos, išlaikomos iš valstybės biudžeto asignavimų ir kitų valstybės pinigų fondų lėšų: Lietuvos bankas, Lietuvos kariuomenė, įstatymų nustatytą specialų statusą turintys fiziniai asmenys, asociacijos, valstybės įmonės, viešosios įstaigos –, kurių savininkė arba dalininkė yra valstybė, šio įstatymo nustatyta tvarka įgalioti atlikti viešąjį administravimą.
• Regioninio administravimo subjektai – regionų plėtros tarybos.
• Savivaldybių administravimo subjektai yra kolegialios ar vienasmenės savivaldybių institucijos, biudžetinės įstaigos, išlaikomos iš savivaldybės biudžeto asignavimų, valstybės politikai, savivaldybės įmonės, viešosios įstaigos, kurių savininkė ar dalininkė yra savivaldybė, įgalioti atlikti viešąjį administravimą.
• Nevyriausybinė organizacija – nuo valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų valdymo nepriklausomas savanoriškumo pagrindais įsteigtas visuomenės ar jos grupės naudai veikiantis viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas nėra siekti politinės valdžios arba įgyvendinti vien tik religinius tikslus.