S. Toye: iš Nigerijos į Lietuvą – studijos ISM padeda tiesti karjeros kelius

Naujienos
2024-06-19

Akademinė aplinka padeda atsikleisti asmenybėms, ugdo bendradarbiavimo ir bendruomeniškumo įgūdžius bei padeda atrasti profesinį kelią.

Samsonas Abiodunas Toye ISM Vadybos ir ekonomikos universitete baigė net dvejas magistrantūros studijas, kurios ne tik padėjo pagrindą profesinei karjerai, bet ir paskatino tęsti akademinį kelią. Dabar jis – doktorantas ISM universitete.

Samsonas Abiodunas Toye
Samsonas Abiodunas Toye. -ISM-Universitetas.-Tu-zinai-kodel.-Mes-zinome-kaip

Minėjote, kad jums labai patinka ISM bendruomenė bei studentų tarpusavio bendravimas. Kuo ši akademinė bendruomenė ypatinga?

Esu iš Nigerijos, kur bendruomeniniai ryšiai labai vertinami. Ieškodamas, kur studijuoti, kaip vieną svarbiausių kriterijų sau, rinkdamasis universitetą, išskyriau stiprią akademinę bendruomenę. Ir nenusivyliau, nes ISM universiteto aplinka yra labai įvairi, priimanti, todėl greitai pasijutau bendruomenės dalimi. Be to, man labai patinka draugiški studentų ir dėstytojų santykiai. Atsimenu, kai lankiausi magistrantūros studijų pristatymo renginyje ir pamačiau dėstytojus, kurie pristatinėjo dėstomus dalykus, man labiausiai įstrigo, kaip laisvai ir betarpiškai jie su visais bendrauja.

Pabaigėte „Tarptautinės rinkodaros ir vadybos“ bei „Globalios lyderystės ir strategijos“ magistrantūros studijas. Kaip manote, kokią naudą iš šių studijų turėsite profesinėje karjeroje?

Be žinių ir profesinių įgūdžių, studijos man padėjo susikurti savo kontaktų tinklą Lietuvoje. Dabar geriau suprantu vietos verslo pasaulį, pažįstu žmonių, kurie dirba skirtingose bendrovėse, galiu lengviau ir greičiau spręsti svarbius klausimus ar gauti pagalbos iš ISM alumnų. Šiuo metu dirbu patarėju Nigerijos ambasadoje Vilniuje. Kai dėl karo Ukrainoje ambasada iš Kyjivo persikėlė į Vilnių, mane, kaip specialistą, rekomendavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija, kurioje dirbau prie vieno projekto.

Turiu prisipažinti, kad dažnai sulaukdavau darbo pasiūlymų tiesiog todėl, jog kažkas mane rekomenduodavo kaip profesionalą. Manau, kad ši rekomendacijų praktika yra išskirtinis ISM bendruomenės bruožas.

Ką jums, kaip profesionalui, davė ISM magistrantūros studijos?

Turiu prisipažinti, kad esu linkęs atidėlioti ir viską palikti paskutinei minutei. Vis dėlto studijuodamas ISM supratau, kad tokia taktika neveikia, jei noriu pasiekti gerų rezultatų. Juolab kad studijų metu daug projektų reikėjo atlikti komandoje, taigi teko iš esmės keisti savo požiūrį į laiko planavimą, mat nenorėjau nuvilti bendramokslių.

Magistrantūros studijos man suteikė galimybę geriau pažinti save. Esu komunikabilus, bet kartu esu ir žmogus, kuris dažnai daugiau kalba, o ne iš karto daro. Po kiekvieno bendro projekto su kitais studentais, visada vieni kitiems suteikdavome grįžtamąjį ryšį apie tai, kaip mums sekėsi dirbti ir ką galėtume kitą kartą padaryti geriau. Viena mano kurso kolegė labai taikliai pastebėjo, kad nors aš sukuriu malonią ir jaukią bendradarbiavimo aplinką, tačiau nesu pakankamai rimtai nusiteikęs bendro darbo atžvilgiu. Kitaip tariant, ji atkreipė dėmesį, kad aš viską palieku paskutinei minutei ir šis mano bruožas daro neigiamą įtaką bendram komandos darbo rezultatui. Ši konstruktyvi kritika man tikrai padėjo tobulėti ir kaip žmogui, ir kaip profesionalui.

Ką pasakytumėte dvejojantiems, ar verta ryžtis studijuoti magistrantūroje?

Kaip sakė Nelsonas Mandela, žinios yra jėga, kurios niekas negali atimti. Sakyčiau, kad nereikia per daug galvoti apie studijų privalumus, o reikia tiesiog pradėti studijuoti. ISM magistrantūros studijos ypač naudingos tiems, kurie nori ugdyti save ne tik kaip asmenybes, bet ir kaip profesionalus, kartu nori susikurti turtingą kontaktų tinklą bei galvoja apie ateities karjeros perspektyvas.